Dhaub Nedir?

Dhaub Nedir ?

Dhaub beta aşamasında olan kaliteli bilgiye sahip olabileceğiniz, onu paylaşabileceğiniz reklamsız bir bilgi platformudur. Bu platformda sorular sorabilir, birbirinden harika insanlarla tanışabilir veya kaliteli cevaplar üretebilirsiniz. Dhaub basit olarak anlatmak gerekirse bir soru-cevap sitesidir. Dhaub'ta biz her sorunun cevabının çok güçlü bir bilgi birikiminin dışa vurumu olduğuna inanıyoruz. Eğer bir şeyler öğrenmek istiyorsanız bu platform tamamen sizin için yapıldığını anlamalısınız. Eğer aklınızda bir soru varsa hiç düşünmeden bu soruyu paylaşın. Oluşturmaya çalıştığımız sistemde sorduğunuz soruların cevaplarını gerçek insanlardan ve sorunun 1. derecedeki muhattaplarından alacaksınız. Her güne yeni bir bilgiyle başlayacaksınız. Unutmayın ki bu cevaplar Dhaub'ın en etkili silahıdır.

Dhaub'ı kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Siteyi daha etkili kullanabilmek için kategorilere ayrılmış içeriklere bakmanız daha etkili olacaktır. Hatta site içinde arama yaparak istediğiniz bilgiye en yakın sonuçları elde edebilirsiniz. Dhaub'in içindeki yazarları takip edebilir ve onlara direk olarak ta ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz soruları veya cevapları takip edebilir böylelikle beğendiğiniz içerikleri kaybetmeden kolayca ulaşmanızı sağlayabilirsiniz. Beğendiğiniz cevapları ve soruları oylayarak bir sorunun en iyi cevabını bulmamıza yardım edebilirsiniz.

Dhaub'ta ne tarz sorular sorabilirim?

Dhaub'ta ilgilendiğiniz bir konuyla ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu sormanızı istiyoruz. Bu soruları sorarken, sorunuzu kısaltarak yazmanıza gerek yok. Hatta cümle tarzında olan soruları daha çok seviyoruz. Kendi hayatınızda çözemediğiniz bir sorunu, merak ettiğiniz bir olayı veya tavsiye istediğiniz konular olabilir. Örnek olarak " Uçaklarda telefonları neden kapatmamızı istiyorlar?" "Aşı yapılırken derimizi neden sterilize etmemiz gerekiyor?" "Ayakkabı tasarımı yapmak istiyorum, acaba nereden başlamalıyım?" "Polisler suçlulara yaklaşırken ne tarz önlemler alıyorlar?" gibi..

Yazdığım cevap neden yayınlanmıyor ?

Dhaub'ta üye olduktan sonra yazdığınız ilk cevap kontrol edilmesi için editörlerimize ulaşmaktadır. Editörlerimiz onay verdikten sonra cevabınız hemen yayına alınır. Merak etmeyin, editörlerimiz en geç 30 dk içinde gönderdiğiniz cevabı yayına alacaklardır.

Üyeliğim, cevaplarım veya sorularım neden silindi?

Dhaub'ın içinde yazacağınız tüm içerikler - Küfür, hakaret içermesi durumunda, - Bilgi içermesinden çok reklam amaçlı yazıldığı için, - Konuyla veya cevapla alakasız içerikler yazıldığı için, Derhal silinir. Gerekli görülen durumlarda bazı üyelikler de tamamen silinebilmektedir.

Cevap yazarken nelere dikkat etmeliyim?

Dhaub'ta içeriklerimizin, bilgi dolu, içten ve kaliteli olmasına özen göstermekteyiz. Herkes cevap yazmak zorun değildir ve yazmamalıdır da. Dhaub'ta kimi insanlar sadece bilgi edinmeye gelip site içeriklerini okurlar, kimileri ise bilgi sahibi oldukları konularda cevaplar yazarak "BİLGİ" nin gelişmesinde katkıda bulunmaktadırlar. Eğer sorulan soruyla ilgili bir bilginiz yoksa cevap yazmanızı şiddetle istememekteyiz. İnternet zaten bir çok konuda "çöp" diye tabir edebileceğimiz bir çok konuyla doludur ve Dhaub'ın kalitesine çok önem vermekteyiz.