Answer ( 1 )

 1. Evet, darı cilde iyi gelen doğal gıdalar arasındadır. Darının bir diğer adı mısırdır. Mısırın Ana vatanı Orta Amerika ve Meksika’dır. Tahıl türlerinden biridir. Tahıl olduğu için sebze olarak adlandırılmıştır. Mısır Türkiye de çok yetiştirilen bitkilerden biridir, tek yıllıktır, boyu iki metreye kadar ulaşır. Tüketim açısından çeşidi çoktur, yemek olabilir, unu yapılır, cilde faydalıdır. Sağlığa faydalı bitkiler arasında sayılır.

  Mısırın İçeriğinde Neler Vardır?

  Darı diğer bir adıyla mısır bitkisi sodyum, potasyum, kalsiyum, demir, magnezyum, selenyum, fosfor ve çinko bakımından zengindir. A, B, C, E ve K vitaminlerini içinde barındırır. Doymamış yağlar yönünden zengin bir içeriğe sahiptir. Protein oranı yüksektir. Bu arada bol olarak beta-karoten içerir. Beta-karoten bileşeni cilt sağlığına oldukça yararlıdır.

  Mısırın Cilde Faydaları Nelerdir

  A vitamini ve beta-karoten cilt hücrelerinin yeniler. Bu özellikleri ile mısırın cilt kırışıklığı yaşlanma ve sarkmasına karşı koruyu özellikleri olduğunu görebiliriz, Aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden koruyup güneş lekelerini C vitamini sayesinde en aza indirir. E vitamini ile cilt hücrelerini korur, sağlıklı kalmalarını sağlar. Kuru ciltlerde oluşan kaşıntı döküntü sorununun önüne geçer Gözenekleri sıkılaştırır, yağlanmayı azaltır. Siyah nokta ve sivilcelerin düşmanlarındandır.

  Mısır Unu Maskesi Nasıl Yapılır?

  Mısır unu maskesi mısırın içeriğindeki faydalı vitaminlerin, ve yararların cilde geçirilme işlemidir. Mısır unu maskesi tüm maddeler aynı oranda karıştırılıp elde edilir. Mısır unu maskesi içindekiler: mısır unu, kil, nemlendirici krem ve sudur. Elinizdeki 4 maddeden birer ölçek kullanarak maskenizi elde edebilirsiniz. Maskeyi cildinize sürerek kullanmaya başlayın ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra susuz bir şekilde dairesel hareketlerle ciltten çıkarın. Bol su ile yüzünüzü yıkayın, her gün kullanabilirsiniz.

Leave an answer