Answer ( 1 )

  1. Halk arasında genel bir tabir vardır erkekler ağlamaz diye. Toplumda erkeklere biçilen roller vardır. Bu yüzden keskin tabirler ve söz kalıpları kullanılmaktadır. Toplumda erkeğin ağlaması ya da acısını belli etmesi durumu zayıflık olarak görüldüğünden erkeklerde bu tarz kalıp davranışları bastırılmaktadır. Aslında erkeklerde ağlar.

    Erkekler Yalnız Başına Ağlarlar

    Belli kalıplar içinde büyütülen erkekler kapıların arkasında ağlarlar. Gözyaşlarını kimseye göstermeden acılarını bir başına yaşamaya alışmışlardır. Çünkü doğduklarından beri toplum onları bastırarak potasında eritmeye çalışmaktadır. Bu kalıpsal davranışlar sonucunda duyguları bastırma davranışıyla karşılaşılır. Aşk, mutluluk veren hisler birey tarafından bastırılmaktadır. Aslında özünde duygusal bir yapı barındıran bu adamların hislerini aşabilmesi samimi bir şekilde yansıtması için size ihtiyacı vardır. Toplumun ona biçtiği rollere onun ellerinden tutarak aşmasını sağlayabilirsiniz.

    Erkekler Hayal Kırıklığı Yaşadığında Ağlarlar

    İşlerin istedikleri gibi gitmemesi sonucunda hayal kırıklığı yaşamaktadırlar. Bu gözyaşlarının duygusal kaynaklı olduğuna aldanmayın. Kendisini nasıl ifade etmesi gerektiğini bilmeyen adamlar ağlayarak savunma mekanizmalarını kullanmaktadırlar. Bu durumu idare etmenin en kolay yoluysa görmezden gelmeniz gerekmektedir. Çünkü bu sinir krizleri her zaman silaha dönüşebilmektedir. Bunların dışında çok sevdiği bir kadın tarafından terk edilmekte canlarını yakmaktadır. Sevdikleri bir insanın kaybı karşısında yıkılma durumuyla karşı karşı kaldıkları içinde ağlarlar. Genel olarak erkeklerin çoğu acılarını içlerinde ve kimseye göstermeden yaşamaya özen göstermektedirler. Bunların dışında erkek arkadaşınız sahip olduğunuz her duygusal anlarınızda acıklı bir film seyrederken gözlerinde yaşarma oluyorsa bilin ki eş adayınızı buldunuz demektir. Çünkü kendi duygularını açıkça gösterebilen bir adam hayatınıza girmiş demektir. Siz daha değişiklik istediğinizi söylemeden o değişikliği sizin için oluşturacaktır. Erkeklerin bazıları gözyaşlarını kullanırken bazıları da güç otorite için saklamayı tercih ederler.

Leave an answer