Answer ( 1 )

 1. Erkeklerin evlenmemesi için birçok sebep olabilir. Bunların en başında kendini hazır hissetmemesidir. 6-10 yıllık bir sevgili olsanız dahi eğer kendini hazır hissetmiyorsa evlenmek istemez.
  Bazı erkekler evlenmek isterken bazı erkekler neden evlenmek istemez diye aklınızdan geçiriyorsunuzdur muhtemelen. Bilindiği üzere erkekler geç olgunlaşırlar  ve bu olgunlaşma süresinde kendini bir kadına ait hissetmeyebilirler. Ya da sevdiği kadının sorumluluğunu almak istemez. Bir bakıma sorumluluktan kaçmaktadır.
  Psikologlara göre ise erkeğin  evlenmemesinin  iki nedeni vardır. Bu nedenlerden bir tanesi küçükken anne ve babasının kendi aralarında ilişki.

  Çocuk ne kadar negatif durum görürse o kadar evlenmekten uzaklaşır. Evlilik onları korkutur. Ya da babasının kendisiyle nasıl davranmışsa çocuğuna da öyle davranacağından korktuğu için
  evlenmek istemeyebilir. Mutlu olamamak, çocuğuna bir baba olamamaktan korkabilir. Ya da kendisinin yaşadığı böyle olumsuz durumları hatıraların kendi çocuğunun da yaşamasını istemez.
  Bu yüzden evlenmekten kaçar.

  Son bir teoriye göre ise istediği kadın o kadın değildir. En iyisi çıkarsa onu tercih etmektedir. Kafasına yatan daha dengeli bir kadın çıkarsa sizi terk edecektir. Onunla evlenecektir.Sizinle olduğuna göre şuanda en iyi sizsiniz ve sizden daha iyisini bulursa gidecektir.

  Kaynak: İkili ilişkilerde Duygusal Manipülasyon Pascal Couderc

  Freud Psikanaliz Notları

Leave an answer