Answer ( 1 )

 1. Kredi çekmek zahmet gerektiren ve birçok evrakı da peşinen hazırlanmasını gerektiren bir süreçtir. Hatta işiniz acil olduğunda çalışıyor olsanız dahi bazen bankalar sizi evraklarla ve prosedürlerle öyle zorlar ki her şeyi geride bırakıp vazgeçmek istersiniz. Ancak bazı bankalar vardır ki onlarda müşterilerini kaybetmemek ve daha fazla müşteri kazanmak adına yapılabilecek her türlü avantajı onlara sunmaya çalışır. Bu yazımızda bizde size geliri olmayana kredi kartı veren bankalar hakkında bir derleme yapmak istedik. Çünkü bazı kişiler gelirlerini belgeleyemedikleri için kredi alamayacaklarını düşünürler. Mesela buna bir örnek vermek gerekirse bir çiftçinin sabit belgeleyeceği bir geliri yoktur ancak kazandığı para da vardır bu borcu ödeyecek kadar gelire sahip olduğu halde onu belgeleyemediği içinde banklarda her zaman sorun olmuştur. Ancak gelir belgesiz kredi veren bankalar bu durumu kendi içlerinde halletmişlerdir. Aşağıda bu bankalar hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Ancak bu bankalar bir geliriniz olmasa da size kredi imkânı sunabiliyor olsalar da başvuru anında da bir takım şartları istemektedirler.

  Maaş bordrosuz kredi şartları

  Gelir belgesiz kredi talebinde bulunabilmek için eğer ki maaş bordronuz ya da sabit gelirinizi belgeleyecek olan bir evrakınız yoksa bile bunun için kredi notunuzun yüksek olması veya size ait olan bir gayrimenkulün bulunması gerekecektir. Eğer ki kredi notunuz yüksekse o zaman sabit bir geliriniz olmasa dahi kredi talebiniz büyük bir ihtimalle olumlu olarak sonuçlanacaktır.

  Akbank Gelir Belgesiz Kredi

  Akbank gelir belgesiz olarak kredi veren bankalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bankanın herhangi bir yerdeki herhangi bir şubesine gelir belgesiz kredi başvurusu talebinde bulunabilirsiniz. Hatta şubeye gidecek vaktiniz yoksa o zaman cep telefonunuzdan SMS ile veya ATM cihazlarını kullanarak ya da internet bankacılığını yöntemi aracılığı ile talepte bulunabilirsiniz. SMS ile 20,000 TL krediye başvurmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken işlem şu şekilde olacaktır.
  Kredi boşluk TC Kimlik Numaranız ve 4425’ e gönderiyorsunuz.
  Banka aynı gün içerisinde talebinizi incelemeye alacak ve kredi başvurusu talebinizi de hızlı bir şekilde yanıtlayacaktır. Akbank’tan kredi almak avantaj sağlayacağı gibi birçok şubesine de kolaylıkla ulaşabilmeniz nedeniyle de genelde tercih edilen bankaların başında gelir.

  İşbank evraksız kredi

  İş bankası evraklı ya da evraksız kredi taleplerinize 7/24 yanıt verme özelliğine sahip bir bankadır. Başvuru işlemi oldukça kolay olduğu için talebinize çok hızlı bir şekilde yanıt alabiliyorsunuz. Bankanın dönemsel olarak başlatmış olduğu kampanyalar bulunuyor eğer ki başvurunuz bu kampanya tarihleri içerisindeyse büyük olasılıkla olumlu bir yanıt alırsınız. Ancak iş bankası evraksız kredi imkânından yararlanmak istiyorsanız bunun için şube yolunu tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

  ING Bank 3 bin lira ihtiyaç kredisi

  ING Bank düşük rakamlardaki ihtiyaçlarınız için sizlere ihtiyaç kredisi olanağı sunuyor. Üstelik faiz oranları da düşük olduğu için kolaylıkla başvuru yapabiliyorsunuz. Eğer ki bu mini kredi imkânından faydalanmak istiyorsanız bunun için evraksız olarak başvurabilirsiniz. ING Bank’ın tüm şubelerinden evraksız kredi başvuru talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi kredi notunuz yüksek ise o zaman kredi talebinizin olumsuz geçmesi de pek mümkün olmayacaktır. ING Bank’ın avantajlarından bir tanesi de telefon bankacılığına önem vermesidir. Günün hangi saatinde olursa olsun telefon bankacılığı ile 7/24 kredi talebinde bulunabilirsiniz. Eğer ki çiftçiyseniz o zaman gelir belgesi yerine geçecek olan çiftçilik belgesini ibra ettiğinizde ya da işyeri levhanızı kullandığınız da kredi talebiniz olumlu olarak karşılanacaktır.

  Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

  Denizbank’ta tüm imkânlarını müşterileri için seferber eden bankalardan bir tanesidir. Bir geliriniz olmasa bile sizlere 55,000 TL’ ye kadar olan kredi onayı verebilecektir. Bankanın cebimde kredi başvurusu sayesinde başvurunuzu da yapabilirsiniz. Üstelik Denizbank bu kredi için size 36 aya kadar taksit imkânı sağladığı için kredi kullandığınız da dahi geri ödemenizi çok rahat yapabilmeniz adına sizlere hizmetini genişletmiştir. Denizbank Evrak yok kefil yok kampanyası kapsamında müşterilerine gelir belgesiz kredi başvurusu imkânı tanımaktadır. Hatta bankanın kredi imkânından faydalanmak için banka şubesine gitmeniz gerekmiyor bunun için cep telefonunuzdan aşağıdaki yolu izleyerek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.
  kredim yazıp, TC. Kimlik Numaranızı ile birlikte 3280‘e gönderin.
  Kredi başvuru talebiniz yaklaşık olarak 5 dakika içerisinde yanıtlanacaktır. Başvurunuz olumlu olması halinde yapmanız gereken şey herhangi bir Denizbank şubesine giderek nüfus kâğıdınızla başvurmak olacaktır. Maaş bordronuz olmasa bile kredi alma hakkınızı kullanabilirsiniz.
  Buraya kadar bazı gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Ancak online bankacılık ya da SMS yöntemini kullanmayanlar için banka şubesine gittiğinde istenilecek olan belgelerin listesini aşağıda sizlere paylaşmak istedik. Buraya kadar yapılan işlemlerin bir ön başvuru olduğunu belirtecek olursak onaylanması halinde de aşağıdaki gibi başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekiyor.
  Gelir belgesiz kefilsiz ve de evraksız kredi imkânı sağlayan diğer bankalar ise Fibabanka, Halkbank ve Ziraat Bankasıdır. Sizden istenilen belgeler yalnızca ikametgâhınıza yönelik olarak talep edilmektedir. Bunun için istenilen evraklar maaş bordrosu şeklinde gelirinizi ispatlayacağınız herhangi bir belge olmayacaktır. Ancak kredi imkânından faydalanmak istiyorsanız sizin yine de her türlü gelir belgenizi veya üzerinize kayıtlı olan gayrimenkulünüzü de gösterebilirsiniz.

  GELİR BELGESİZ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  1. Nüfus cüzdanı veya TC. Kimlik numarası bulunan resmi kimlik belgesi,
  2. Son 3 ay içerisinde etkin olan herhangi bir fatura,
  3. Esnaflar için vergi kimliği,
  4. Çiftçiler için çiftçilik belgesi,
  5. Kredinin ödeyebileceğini gösterir evrak gelir belgesiz kredi başvurusunda istenen evraklardan bazılarıdır.
  6. BAYANLARA KREDİ VEREN BANKALAR VE ŞARTLARI

   Bazı bankaların ise yalnızca bayanlara özel olarak hazırlamış olduğu kampanyalar vardır. Bu kampanyalarda onların herhangi bir yerde çalışması daha doğrusu maaş bordrosu olması gerekmez ya da özel bir sektörde sigortalı olarak çalışması. Günümüzde bir çok kadının da ev hanımlığı görevini üstlendiğini düşünecek olursak bu şekilde çalışma hayatının içerisinde olan kadınlarında evlerinden kendi işlerini yapabilmeleri için bankalar destek kredisi vermektedir. Bankaların buradaki hizmetinin amacı ev hanımlarının kendi işlerini kurabilmeleri ve ek gelir elde edebilmelerini kolaylaştırmaktır. Bunun içinde istenilen birkaç belgeyi tanzim etmeleri durumunda bankalar kredi imkânlarından bu bayanları da faydalandırabilmektedir. Aşağıda bayanlara kredi veren bankalardan bazılarını listelemek istedik ancak burada olmayan bankalardan da bu kredi yöntemi için başvuru yapılabilmektedir.
   Bayanlara kredi veren bankalar ve şartları
   İş bankası bayanlara kredi
   Denizbank kadınlara kredi
   Ziraat Bankası kadınlara kredi
   Halk Bank kadınlara kredi
   Garanti Bankası kadınlara kredi
   Bankaların çalışmayan kişilere de önem verdiğini söylememiz gerekir. Dolayısıyla ister çalışın ister çalışmayın bir şekilde kendi gelirinizi belgeleyebiliyor ya da bankanın size olan güvenini sağlayabiliyorsanız o zaman bankaların kredi başvurusundan da faydalanabilirsiniz. Çok kısa zaman içerisinde süreç tamamlanacak ve olumlu olması halinde kredinizi de hızlıca çekebileceksiniz. Unutmayın ki bankalar sizi kazanabilmek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Leave an answer