Answer ( 1 )

  1. Ben 4 aylığına 300 kalorilik diyeti 2 yıl önce yapmıştım. Sadece sebze, kahve, diyet içecekleri, sakız ve birazda meyve yiyerek yaşamıştım. Bu saydıklarımı çok fazla miktarlarda tüketip yinede 300 kalorilik diyetime devam ederken çok nadir diyet kurabiyeleri de yemiştim.

    4 ay içinde yaklaşık 23 kilo verdim ama neredeyse ölüyordum. Diyetimin sonlarına doğru beynim çalışmamaya başlamıştı ve yürümekte de zorlanıyordum. Daha sonra hastaneye kaldırıldım. Beni 3 hafta boyunca doktor gözetiminde tuttular ve çok fazla serum verdiler. Doktorlar bana kalbimin neredeyse durmak üzere olduğunu söylediler. Hastanede uyurken bir çok kez hemşireler tarafından kan basıncımın düştüğünü ve benim öldüğümü sandıkları için uykumdan uyandırılmıştım. 2 aydan daha fazla bir süre hastanede yattım. Bu süre içinde  ideal boy ve kilo oranıma ulaşınca taburcu oldum. Söylemem lazım ki ideal boy kilo oranımdan çok daha fazla kilo verdiğim için bu kadar ciddi sonuçlar yaşamıştım.

    Kesinlikle böyle bir diyet yapma. Hayatını riske atmaya değmez. Bu şekilde vücuduna zarar vermene değmez ve en önemlisi ise ölebilirsin. Bana söylenene göre vücudumda kalıcı bir zarar oluşmadığı için şanslıymışım. Vücudunun yemek yemeye ihtiyacı var ve 300 kalorilik diyet yaparak vücudunun ihtiyaçlarını karşılayamazsın.

    En iyisi sen sağlıklı beslen ve spor yap.

Leave an answer