Answer ( 1 )

 1. Bu sorunun cevabını en çok aslında erkekler merak eder. Dünyanın neresinde bir kadın ile tanışsanız çiçek sevmeyen bir kadına rastlamak mümkün değildir. Dünyadaki tüm kadınlar çiçekleri ve çiçek kokularını çok sever.

  Bilimsel Araştırmalara Göre

  Peki, kadınlar neden çiçekleri bu kadar çok sever hiç merak ettiniz mi? Aslında bu sorunun tek bir cevabı bulunmamaktadır. Bilimsel olarak yapılan araştırmalar sonucunda; kadınların beyinlerinde bulunan koku merkezi, erkeklere göre %50 oranında daha fazla koku hücresine sahiptir. Bu yüzden tüm kadınlar evlerinde güzel kokulu çiçekler yetiştirmeyi, ofislerinde masa üstünde çiçek bakmayı çok severler. Ofislerinde, evlerinde sürekli çiçeklerle ilgilenen kadınlar, çiçekleri neden sever sorusuna aslında bir cevap gibidir.

  Kadınların Çiçek ve Doğa Sevgisi

  Etrafımızda veya dünyadaki tüm kadınlar doğaya ve doğadaki tüm canlılara daha hassastırlar. Kadınların çevre ve doğaya olan hassaslıkları erkeklere göre daha fazladır. Bunun sebebi ise ırkın devamını sağlayan, doğurgan bir cins olarak kadınların doğaya ve canlılara düşkünlükleri kaçınılmaz olmaktadır. Doğanın bir parçası olan çiçeklere ve güzelliklere bu yüzden daha düşkün olmaktadırlar. Evlerini, doğal bir yaşam alanına çevirmek isteyen kadınlar, evlerinde birçok çeşit rengârenk çiçeklere bakarak çiçeklere olan ilgilerini dile getirirler. Bir kadının ne kadar çok çiçek sevdiğini evinde ne kadar çiçek baktığına bakarak anlayabilirsiniz.

  Doğadaki çiçekler aynı zamanda sevginin ve karşısındaki kişiye verilen önemi de göstermektedir. Tüm kadınlar çiçek almaktan çok hoşlanırlar. Bu sebeple çiçek aldıklarında sevildiklerini ve karşı kişi için oldukça kıymetli olduklarını anlamaktadırlar. Çiçek alarak sevildiğini hissedecektir.

  Kısaca tüm kadınlar nerede olurlarsa olsunlar tam bir çiçek severlerdir. Bir kadını mutlu etmek istiyorsanız, bu yüzden yalnızca çiçek göndermeniz yeterli olacaktır.

Leave an answer