Answer ( 1 )

  1. Günümüzde pek çok insan, kilo problemi yaşıyor. Bu nedenle de zayıflatıcı mucizeler arıyorlar. Peki, kilo vermeye yardım eden önemli besinlerden biri olan kahvenin faydaları nelerdir?

    Kahvenin Faydaları

    Badem, limon ve yeşil çayın zayıflamada etkili olduğu biliniyor. Son zamanlarda da kahvenin kilo verdirip, verdirmediği üzerinde sorular sıkça soruluyor. İç hastalıkları ve beslenme uzmanları, kahvenin zayıflama üzerinde oldukça etkili olduğu belirtiyorlar. Kahvenin zayıflamada etkili olmasının sebebi de, içerdiği anti oksidanlardır. Kahve, metabolizmayı hızlandırıyor ve aynı zamanda içen kişinin dinlenme sürecinde harcamış olduğu enerjiyi arttırıyor. Özellikle beyne olan kan dolaşımını arttırarak, kişilerin daha dinç hissetmesine yardım ediyor. Kahve özellikle sütle beraber içildiği zaman; vücutlara dengeli bir biçimde yağ, protein ve yağ sağlıyor. Kahvenin kilo verdirmesinin bir diğer sebebi ise, uzun süre tok hissi sağlamasıdır.

    Kahve Kilo Verdirir mi?

    Kahve içmek, insülin direncini kırıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle de kişinin tatlı ihtiyacını azaltarak kilo vermeye yardımcı olur. Özellikle canı sık sık tatlı çekenler, tatlı yemek yerine kahve içerlerse söz konusu olan bu tatlı ihtiyaçlarının azaldığını ve kaybolduğunu göreceklerdir. Yapılan pek çok araştırmada da kahvenin, şeker hastalığını önlediği bildirilmektedir. Bu etki de yine, kilo kaybına ve yağ yakımına yardım edecektir. Kahve, bağışıklık sistemini güçlendirir ancak yağ yakımında ve metabolizma hızlanımında etkili olması için tükettiğimiz miktara ve şekle dikkat etmemiz gerekiyor. Kahvenin kilo kontrolünde ve yağ yakımında etkili bir besin olarak kullanılabilmesi için; kahvenin kesinlikle şekersiz bir biçimde tüketilmesi gerekmektedir. Kahveyi şekerli bir biçimde tüketmek kilo vermeye yardım etmez. Aksine kilo verdiğinizi düşünürken oldukça zararlı olan şekeri vücudunuza almış olursunuz. Kahve şekersiz bir biçimde ve günde iki fincan olarak tüketilmelidir.

Leave an answer