Answer ( 1 )

 1. Kendimi çok çalışmak için nasıl motive edebilirim?

  Bazı insanlar sadece sıkı çalışmak için doğarlar. Dış motivasyona ihtiyacınızın olması sizin için ayrı bir dezavantaj yaratır ama bunu aşabilirsiniz. Çünkü sıkı çalışma, başarının en önemli özelliklerinden biridir.

  Çok çalışmadan başarılı olmak mümkün. Ve çok çalışmanıza rağmen başarılı olmamak da mümkün. Ancak sıkı çalışmak, başarı şansınızı büyük ölçüde artırır.

  Bazı insanlar çok çalışmak için doğuyorlar ve maalesef bu onların genlerinde var.

  Derin Güvensizlik İçinde Olanlar Çok Çalışabiliyorlar

  Çok fazla çalışanlar, derin güvensizlikleri nedeniyle  kendilerini motive edebiliyorlar. Bu kişi genellikle iki karşıt görüşe sahiptir: hem kendilerinin şişirilmiş bir görünümü hem de kim oldukları konusunda bir güvensizlik. Sürekli olarak insanların onlara hak ettikleri saygıyı vermediklerini düşünüyorlar. Bu saygıyı kazanmak için kendilerini çalışmaya yönlendiriliyorlar.

  Elbette, bu güvensizliklerinin olması gerçekten iyi bir şey değil. Genel olarak insan için iyi değildir. Ama zor işleri başaran insanlar topluma faydalı şeyler sağlayabilirler.

  Eğer çok çalışmak istiyorsan, kendini güvensiz hissettiğin bir kişilik geliştirmeni istemem. Ancak, sadece böyle hissettirenler için dezavantajlı olduğunuzu bilin, çünkü sizden çok daha fazla çalışmaları gerektiğinin farkındalar.

  Sadece Bir Görevi Bitirmeye Odaklanın

  Bir işi bitirmek için çok çalışmak istiyorsanız mutlaka bir nedenden dolayı o işle büyük ölçüde ilgilenmelisiniz ve bu sorunun çözümü için meraklanmalısınız. Bu genellikle kendinizi motive etmenin daha sağlıklı yolu.

  Görev odaklı olun ve bir şey üzerinde çalışarak, motivasyonunuzu yenebilirsiniz. Görev güdümlü bir şey üzerinde çalışmak size uzun saatler çalışmak ve odaklanmak için motivasyon sağlayabilir… çünkü dünyayı daha iyiye çevirme şansınız var.

Leave an answer