Answer ( 1 )

 1. Kirli kulaklıklar birçok kişi için rahatsız edici olabilir. Eğer kirliyse boğuk seslere neden olabilir ve kulaklarınızı bakterilere maruz bırakabilir. Çoğu kulaklık ya hidrojen peroksit ya da bulaşık sabunu ve su ile temizlenebilir. Kulaklıklarınızın çıkarılabilir uçları varsa, bunları çıkarıp ayrı ayrı temizlemek gerekir. Sadece birkaç dakika ve birkaç temel malzeme ile yeni ve temiz kulaklıklara sahip olacaksınız.

  Kulaklık Temizleme Yolları

  1) Diş Fırçası
  • Başlamadan önce kulaklıklarınızı telefonunuzdan, tabletinizden veya mp3 çalarınızdan çıkarın. Bu cihazınızın su, sabun veya başka bir maddeyle temas etmesini ve temizleme işlemi sırasında onu tahrip etmesini önler.
  • Kulaklığınızı temizlemek için kullanılmamış bir diş fırçası bulun. Kirli kulaklarınızı fırçalamak için diş fırçasını kullanacaksınız. Bu yüzden temiz ve kuru olduğundan emin olun. Diş fırçasındaki kılların sert olması daha iyidir. Diş fırçasının kılları, hoparlörü örten ağın içine nüfuz edecek kadar uzun ve dar olmalıdır.
  • Kulaklığı yavaşça ovalayın. Kulaklıkların dış yüzeyini hafif, dairesel süpürme hareketleri kullanarak diş fırçası ile geçin. Bu yöntem, her seferinde sadece bir kez kullanılan ve çok fazla kirli olmayan kulaklıklar için en iyi şekilde çalışır.
  2) Sabun ve Su Kullanımı
  • Kulaklıklarınızın içerisinde çok miktarda kir varsa muhtemelen derin bir temizlemeye ihtiyaç duyacaklardır. Herhangi bir kabı temiz ve ılık su ile doldurun. Birkaç damla hafif sıvı deterjan veya el sabunu ekleyin. Aşırıya kaçmayın. Sadece çok az miktarda sabuna ihtiyacınız olacak. Sabun ve suyu birlikte bir çözelti oluşturacak şekilde karıştırın.
  • Temiz bir bez alın ve biraz sabun çözeltisine batırın ve bezi olabildiğince sıkı bir şekilde sıkın. Elektronik aletler için zararlı olan suyu yeterince emmesi için temiz bezi kuvvetlice sıkarak suyunu almak önemlidir.
  • Kulaklıkların dışını silin ve kulaklıkları iyice kurulayın. Dışarıdaki kalan nemi emmek için şimdi temiz ve kuru bir el havlusuna bastırın.

Leave an answer