Answer ( 1 )

  1. SEO yabancı dilde ki açılımıyla search engine optimization olarak bilinir. Bu Türkçe’de arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. İnternette websitelerine yada bloglara girilen makalelerin, yazıların, resimlerin yada videoların yani siteye girilecek olan içeriğin arama motorlarının bulabileceği hale getirilmesi işlemidir.

    Keywords (anahtar kelime) Nedir? Nasıl Makaleye Eklenir?

    Keywords yani anahtar içeriklerin ana konusu ile ilgili olan ve o konu ile ilgili ilişkilendirilebilecek olan kelimeler bütünüdür. Bu kelimeleri belirlemek için internette bazı araçlar bulunur. Bu araçlara konunun ana başlığı yazılır ve araç size diğer olası kelimeler hakkında bilgi verir. Bu kelimeler internette arama motorlarında sizin içeriğinizi arayan kişilerin yazması muhtemel kelimeleri içerir. Bu kelimeleri hazırlanan içeriğin içine dikkatlice dağıtmak gerekir. Eğer içerik metin yani bir makale ise bu anahtar kelimeler içeriğe adeta yedirilerek dağıtılır. SEO optimizasyonunda önemli bir nokta da mutlaka bu anahtar kelimelerin konunun birinci başlığında ve ikinci başlığında kullanılmasıdır. Böylelikle arama motoru arama yaparken konu başlıklarını tarayacak ve kelimeleri daha kolay yakalayacaktır. Ayrıca eğer görsel (video yada resim) yüklemesi yapıyorsanız görselin açıklamasına mutlaka ilgili anahtar kelimeler girilmelidir.

    Keywords (anahtar kelime) Nasıl Bulunur?

    Anahtar kelimeleri bulmak için öncelikle içeriğinizin ana konusunu belirlemeniz gerekir. Daha sonra bu konu ile ilgili arama motorlarında aranması muhtemel kelimeleri incelemek gerekir. Bu kelime öbekleri bir kenara not edildikten sonra google adwords üzerinden kelime öbeği girilerek adwordsten kelime öbek örnekleri alınır ve bu örneklerde not edilerek bunların içeriğinden en çok konumuz ile ilişkili olanlar seçilir. Bu ilişkili örnekler google adwords kelime planlama aracı vasıtası ile aranma hacimlerine bakılarak en çok arananlar içeriğimizde kullanılır.

Leave an answer