Answer ( 1 )

 1. This answer is edited.

  Ter kokusu hijyenik ve bazı ortamlarda sorun yaratan en önemli konulardan birisidir. Sürekli terleme sorunu yaşayan kişiler ter kokusu nasıl geçer? Konusunda arayış içinde olmaktadır. Çözüm yolu olarak da genellikle deodorant kullanımı seçilse de bu en yanlış seçimdir. Terlemiş bir vücuda parfüm sıkmak daha kötü bir kokunun oluşmasına sebep olmaktadır.

  Yaz Aylarında Kokulu Gıdalardan Kaçınmak

  Ter kokusu bir başka deyişle vücut kokusu manasına da gelir. Özellikle yaz aylarında sıcak havanın etkisiyle, sadece koltuk altı gibi bölgeler değil tüm vücut koku yapabilir. Bu kokunun sebebi yalnızca hijyen olmamasından değil, tüketilen gıdaların ağırlığından da kaynaklanır. Ağır gıdalar almak ve sonrasında dişlerin fırçalanmaması ağır kokuların oluşumuna sebep olur. Yaz aylarında ağır ve kokulu gıdalardan uzak durmak, hafif ve kokusuz gıdalar tercih etmek ter kokusuna karşı alınacak en önemli önlemdir.

  Vücut Bakımının Düzenli Yapılması

  Vücut yapısında bulunan ter bezleri, kıl köklerinin etkisiyle sürekli yoğuşur. Bu yoğuşma sonucunda koku ve vücut ifrazatı oluşumu, dışarıya bu kokuyu daha kötü olarak iletir. Terleme sonucu oluşan kötü koku, yalnızca dışarıdaki kişileri değil, insanın kendisini de rahatsız eder. Bu kokudan ve kokunun oluşumundan kurtulmak için vücut hijyenine dikkat edilmelidir. Vücudun koltuk altı ve kasık kısımlarındaki tüylerin uzamasının engellenmesi için düzenli aralıklarla epilasyon yapılmalıdır. Epilasyon işleminde parfümlü kremler kullanımı vücutta oluşan kokuya karşı son derece etkili bir uygulamadır. Vücut hijyeninin önemli bir bölümünü kılların yok edilmesi oluştururken, duş alımı da son derece önemlidir. Kalabalık ortamlara girilmesinin sonrasında mutlaka ılık veya sıcak bir duş alınması vücutta oluşan kötü kokuyu yok edecektir. Duş için kullanılacak şampuan ve jel gibi ürünler ter kokusuna karşı etkili bir reçetedir.

Leave an answer