Answer ( 1 )

 1. Web sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmadaki en büyük etken arama motorları yani kısaca google dır. Kullanıcılar Google’ı tarayıcıda ilk durak olarak kullanmaya, istediklerini yazarak ve sorunsuz bulmayı umuyorlar. Bu, web siteleriyle çalışan herkes için değerli bir fırsattır çünkü Google’ın arama algoritmasıyla iyi bir ilişkiye sahip olduğundan, iyi bir ziyaretçi akışının tadını çıkarabilir.

  Ancak, bir web sitesinin Google sıralamasında pozisyon kazanmak için var olması yeterli değildir. Bunun için iyi SEO uygulamaları (arama motoru optimizasyonu) benimsemelidir. Sitenizi Google’da SEO’yu kullanarak iyileştirmek için 4 ipucu:

  Meta etiketlerini doğru kullanmalısınız.

  Google, web’i içerik için tararken, her sayfadan doğru bilgileri çıkarmak ve arama sonuçları arasında düzenlemek için elinden geleni yapar. Sitenizin bu işi kolaylaştırması ve daha doğru ve stratejik veriler sunması dışında: meta etiketleri doğru bir şekilde doldurmanız yeterlidir. Sitenizin sayfalarının HTML kodunda, başlık, açıklama ve anahtar kelimeler oldukları özel girişlerdir. İyi SEO uygulamaları arasında, doğru meta etiketlerin doğru ve iddialı kullanımının, Google mekanizması gibi arama motorlarında sayfanın sıralamasını ve sıralanmasını sağladığını belirtmek gerekir. Yanıtlar sayfasında görünen bu özet, kullanıcının sayfaya erişmesi için çok önemlidir. Bunu nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  DOĞRUYU SÖYLE

  İkna edici, düşündürücü ve davetkar ol, ama asla yalancı ol. Teklifi, yeterli kalite ve çok samimiyetle, ziyaretçinin sayfaya erişirken bulacağı içeriğin bir parçası ve konuyu tam olarak bağlantı yoluyla tanımanıza davet edin. Web sörfçüsü için aranan konuyla ilgisi olmayan bir sayfaya eriştiğinden daha kötü bir şey olamaz.

  153 KARAKTERLERDEN UZUN META ETİKETLERİNİ YAPMAYIN

  Meta etiketler açık, objektif, açık ve kapsamlı olmamalıdır. Her tarayıcı biraz farklılık gösterse de genellikle meta etiketin 153 karakterden fazla olmamalıdır, çünkü bu, yanıt sayfalarının indekslenmesi sırasında silinmiş olan içeriğin bir kısmının kalma riskini taşımamaktadır.

  Kaliteli İçerik

  Var olan tüm optimizasyonlara rağmen, asıl önemli olan, okuyucunun dikkatini çeken ve yasal olarak paylaşılabilen kaliteli içeriğe sahip olmaktır. Giderek daha fazla Google, kullanıcılarına daha kaliteli içerik sunmaya çalışıyor, bu nedenle sıralamanın en iyi yolu, bunu sunmaktır. İçerik Pazarlama, sayfaları ve metinleri optimize etmeye yardımcı oldu. İşte bu entegre SEO stratejisini nasıl kullanacağınız ve kendinizi daha iyi konumlandırabileceğiniz iki ipucu:

  ANAHTAR KELİMENİZİ SEÇERKEN ARAMA HACİMLERİNE BAKIN

  Anahtar kelimeler, araştırmacılara her bir metnin ne hakkında olduğunu bildirmekten sorumludur. Bu analiz sayesinde, Google ve Yahoo gibi siteler sayfaları sınıflandırır ve İnternet kullanıcısına sunar. Yoğunluğun anlaşılması ve sınıflandırılması için toplam kelimelerin% 2 ila% 5’i civarında tutulmalıdır.

  ANAHTAR KELİMELERİNİZİ KALIN VE İTALİK OLARAK YAZIN

  İçeriği sınıflandırırken Google tarafından kullanılan başka bir yöntem de kalın ve italik kullanımıdır. Araştırmacının dikkatini çekmek için anahtar kelimenin en az bir kez kalın harflerle görünmesi gerekir. Bununla birlikte, bu kaynakların aşırı kullanımının, arzu edilene tamamen ters etki edebileceğini hatırlamaya değer.

  Uygun stiller ve etiketler

  Google’ın sitenizi başarılı bir şekilde tarayabilmesi ve arama sonuçları arasında doğru konumu verebilmesi için bazı standartlara uyması gerekir. Ana format, h1, h2, strong, vb. Gibi etiketler kullanarak biçimlendirmedir. Metin stilini doğrudan sayfada değiştirmeyin, bunun için bir stil sayfası (CSS) kullanın ve desenin doğru etiketlerini kullanın. En iyi SEO teknikleri ile ilgili olarak, her zaman kullanılması gereken bir uygulama metinde H1, H2, H3, vb başlıkların kullanılmasıdır. Başlık etiketleri veya başlık etiketleri, bir sayfanın kompozisyonunda son derece önemlidir ve Word tarafından sağlanan mantıksal bir sırayla uygulanmalıdır. Daha fazla ipucu gör:

  TAG H1 TAGLERİNİ KULLANIN ANAHTARI KULLANIN

  Anahtar kelime içerik üzerinden tekrarlanmalıdır, değil mi? Ancak strateji olmadan sayısız kez yazmak yerine, tam olarak nerede konumlandırılacağını bilin. Örneğin, h1 başlığında. Arama motorlarının dikkatini daha fazla çekeceği için odaktaki kelimenin bu kompozisyonda olması çok önemlidir. Ayrıca, uygun olduğunda diğer etiketlerde de tekrarlayın.

  FARKLI SAYFALARDA AYNI ANAHTAR KELİMELERİ KULLANMAYIN

  İçeriğiniz için ilginç bir başlık oluşturdunuz ve anahtar kelimeyi buna dahil ettiniz mi? Harika! Şimdi yeni kreasyonlara yatırım zamanı! Bu etiketi hiçbir zaman farklı sayfalarda tekrarlamayın; Bu, sitenizin Google’daki güvenilirliğini azaltmanın yanı sıra arama motorunu da karıştırır.

  Kullanıcılara hitap eden başlık ve url seçmeye özen gösterin.

  URL’nin çok karışık olduğu bir site kullanıcılar tarafından sevilmeyecektir. Sisteminizi görüntüleyenler tarafından kolayca okunabilecek kullanıcı dostu URL’leri kullanacak şekilde yapılandırın. Örneğin: http: // etki alanınız.com/basliginiz-buraya-gelecek. Bu, bağlantıyı daha erişilebilir ve Google sıralamasında da sizi yükseltir. SEO tekniklerinden bir diğeri, iyi URL linki oluşturma üzerinde çalışmaktır

Leave an answer